Site Adı

Haberin Sonu

Türü

Haber Blog

İmtiyaz Sahibi

Sedat Abit Taşçılar

Kuruluş Yılı

2019

Yer

Seyhan, Adana


Haberin Sonu isimli Sitemizde SEO çalışmalarına 4 Ağustos 2020 tarihinde başladık.

Haberin Sonu – Analiz Süreci

İlk İşlemlerimiz olmazsa olmazımız Analizlerimizdi

Webin en güçlü araçları ile mevcut verileri almaya çalıştık

Google, Yandex, Bing index sayıları, Moz DA ve PA Değerleri Alexa hem dünya hem Türkiye Sıralaması, Semrush trafik takibi ve Ahrefs Backlink count gibi analiz verilerimizi aldık.

Seo çalışmalarımızı analiz verilerini inceledikten sonra stratejimizi kurarak işlemlere başladık.

Aşağıda bu sitemizle geçirdiğimiz süreci görebilirsiniz.

Haberin Sonu İçin SEO Çalışması

Duyur Beni ekibi olarak büyük bir başarıya imza attık. Haberin Sonu son derece genç bir haber sitesi olmasına rağmen yaptığımız arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmaları sonucunda Türkiye’nin en çok ziyaret edilen web sitelerinden biri oldu.

Şu an itibariyle Alexa istatistiklerine göre Dünya genelinde ilk 300.000’e girerken Türkiye’de ilk 6.000’e girdi. Hatta siz bu yazıyı okurken çok daha yükselmiş olacak. Bu yazımızda paylaştığımız grafikte de görebileceğiniz üzere son doksan günde durmaksızın devam eden bir yükseliş söz konusu. Bu bilgileri önümüzdeki dönemde de güncellemeye devam edeceğiz.

Üstelik bu trafik sosyal medyadan değil, arama motorlarından ve backlinklerden geliyor. Çünkü Haberin Sonu sosyal medyada çok fazla aktif değil. Bunun yerine ekibimizin SEO yeteneklerine güveniyor. Ve bir haber sitesi için arama motorlarından ve backlinklerden gelen organik trafik, sosyal medyadan gelen trafikten daha önemlidir. Çünkü hem kalıcı bir trafik demektir, hem de daha fazla reklam ve backlink geliri getirmektedir.

Peki Haberin Sonu İçin Ne Yaptık?

Peki ne yaptık da bu başarıyı elde ettik? Uzman ekibimiz bütün yeteneklerini konuşturdu.

Sadece SEO yapmakla kalmadık, siteyi hareketlendirdik. Siteyi arama motorlarına tanıttık. Bütün içeriğin arama motorları tarafından taranmasını ve sayfalanmasını sağladık.

Kilit öneme sahip içerikleri SEO ile uyumlu hâle getirdik. Ayrıca bu içerikleri sitedeki diğer içeriklerle de bağlantılandırdık.

Siteyi haber kaynakları ile uyumlu hâle getirdik.

HB ekibi, kaynaklardan daha fazla haber çekebiliyor ve daha hızlı bir şekilde yayına sokuyor. Bu sayede her gün onlarca haberi zahmetsizce yayınlayabilir hâle geldiler.

SEO uyumlu içerik hazırlama üzerine bir takım gerekli bilgiler paylaştık. Bu sayede haberleri arama motorlarında daha çok görünebilecek bir üslup ve biçimlendirme ile yazıyorlar.

Bütün bunların sonucunda Alexa’da karşımıza çıkan grafik, emeklerimizin karşılığını aldığımızı gösteriyor.

Haberi Sonu ekibi, biz Duyur Beni ekibine güvenen ilk web sitesiydi ve onlarla birlikte çalışmaktan büyük keyif aldık. Başarıya ulaşmak da bizi ayrıca mutlu etti. Bize duydukları güvenden ötürü kendilerine teşekkür ederiz. Eğer web sitelerini incelemek ve güncel haberleri takip etmek isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Eğer siz de internet âleminde tanınmak ve öne çıkmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

https://www.haberinsonu.com/


Haberin Sonu Porföy
Haberin Sonu Porföy
Haberin Sonu SEO Çalışması
Haberin Sonu SEO Çalışması
duyurbeni haberinsonu 3
duyurbeni haberinsonu 3
Sıçrama anı
Sıçrama anı